Spoštovani starši,

obveščamo vas, da so na policiji in Nacionalnem inštitutu za javno zdravje zaznali pojav internetnih iger, ki otroke in mladostnike spodbujajo k nasilju.

Pomembno je, da vemo kje in s kom je naš otrok oz. mladostnik. To velja tudi za internetno okolje, zato se tudi o tem s svojimi otroki pogovarjajte. Otroka spodbujajte, naj se slepo in proti svoji volji ne podreja pritiskom vrstnikov, če bi ga ti vodili v nevarne igre. Bodite pozorni na otrokovo vedenje. Povejte mu, da mu boste vedno na voljo, če bi vam želel razkriti kakršne koli skrbi ali nelagodne občutke.

O tem je dostopno več podrobnih informacij in nasvetov na spletnih straneh:

www.safe.si,

Lahko pa se posvetujete tudi z nami.

Vodstvo šole.

Radi bi vas opozorili tudi na to, da spletno okolje ni le varen kraj igre in zabave, ampak se lahko hitro spremeni v kraj manipulacij in nasilja. Zato priporočamo, da se tudi tam obnašate odgovorno, v skladu z netetiko in se zavedate, da je potrebno varovati osebne podatke in avtorske pravice.

Priporočamo obisk spletnih strani, kjer boste o tem zvedeli več:

safe.si

otroci.safe.si