Mesec marec je bil v vrtcu obarvan z različnimi likovnimi in ustvarjalnimi delavnicami. Otroci so za mame, babice, tete, sestre izdelovali rože. Urili so se v izrezovanju, oblikovanju in lepljenju.

Za materinski dan smo se učili pesem Jaz pa grem na zeleno travco, ki smo jo uprizorili tudi plesno – gibalno. Skupaj z otroki smo se dogovorili, da bodo izdelali tri rože, ki nastopajo v naši pesmici in jih oblikovali v šopek. Šopek, ki so ga otroci izdelali so odnesli domov in podarili mamam za materinski dan.

V mesecu marcu smo spoznavali tudi praznik Velika noč.  Okraševali  smo izpihana jajčka. Držati izpihano jajce, ki je zelo krhko in je bilo pri tem potrebno uporabiti veliko spretnosti, je bil za otroke velik izziv.