Med načrtovanjem veselega decembra smo skupaj z otroki načrtovali različne dejavnosti. Otroci sami so predlagali kaj bomo počeli meseca decembra. Deklica Luna je predlagala, da bi njen ati ali mama v vrtcu prebrala otrokom pravljico. Tako se je oče Nikola odločil in nam v sredo, 6. 12. 2023 v dopoldanskem času prebral zanimivo pravljico Božičkovi mali pomagači. Pravljica je pripovedovala o tem, da so Božičku namesto jelenov pri raznašanju daril pomagali pingvini. Otroci so uživali pri poslušanju pravljice. Ugotavljali smo, da bomo morali poleg piškotov, mleka in korenja, nastaviti tudi ribe, če bodo tudi nam darila prinesli pingvini.

Za zaključek dejavnosti jim je ati pripravil ustvarjalno delavnico. Otroci so si sami naredili smrečico.