Sodelovali smo pri vseslovenskem projektu Teden pisanja z roko, ki ga Društvo Radi pišemo z roko organizira že sedmič. V letošnjem šolskem letu se je vključilo rekordnih 321 šol in drugih ustanov s prek 50.000 udeleženci. Namen je ozaveščati javnost o pomenu ohranjanja pisanja z roko, ki je še posebej pomembno v času, ko je digitalno pisanje preplavilo pisno sporazumevanje in je branje z ekranov pogosto naša prevladujoča dnevna aktivnost. Letošnja osrednja tema je Pišemo z roko, ker… Učenci so ozaveščali prednosti pisanja z roko, svoje ime z zrcaljenjem preoblikovali v umetnino, se igrali s črkami, besedami, stavki ter iskali resnične in malo nagajive asociacije na vprašanje, zakaj pišemo z roko.

Nina Pasarič