V ponedeljek, 8. 11. 2021, smo si v organizaciji JSKD Lendava, v Centru za kulturne dejavnosti Kobilje, ogledali lutkovno-igrano predstavo Gledališča iz desnega žepka, z naslovom Poklic coprnice Mice.

V predstavi nas je z igro, plesom in petjem zabavala ter nasmejala Lucija Ćirović. Zgodba pripoveduje o mali coprnici Mici in njenem krokarju Alfredu, ki se po končanem šolanju na “Kraljevi akademiji pravljic, pripovedk in basni” zaposlita v slikanici Janko in Metka. Nekega dne slikanico v roke dobi poredni Mihec in jo poskuša uničiti. Da bi rešila sebe in ostale, Mica in Alfred skočita iz nje, s tem pa se znajdeta v našem svetu, polnem novih izzivov. V času ko jima hudobna coprnica Malefik v pravljičnem svetu išče novo službo, se Mica zaposli kot knjižničarka in skrbi, da otroci lepo ravnajo s slikanicami.

Po predstavi sta nam Lucija in Boštjan predstavila svoje delo: zaodrje, nastajanje predstave, lutk, animacije in nas naučila ventrilokvizma (govorjenja iz trebuha).