Letos nas je geslo Teden otroka, nagovarjala, da kljub temu, da se je tehnologija, način vzgoje in tempo življenja zelo spremenilo, eno bistvo ostaja enako – » BITI OTROK«.

Vsak otrok se rodi kot nepopisan list, vendar ga družina, družba, način življenja spremenijo, oblikujejo.

V vrtcu se strokovne delavke zavedamo, da vsi otroci ne glede na čas in prostor, potrebujejo LJUBEZEN, OBČUTEK VARNOSTI, TOPEL IN ZDRAV DOM – VRTEC.

Za svoj obstoj in delovanje potrebujejo predšolski otroci najprej in predvsem IGRO ( to je njihova prva in osnovna dejavnost preko katere razvijajo svoje potenciale), znanje, druženje z vrstniki, spodbudo, oporo, pomoč ter priložnosti za razvoj svojih potreb.

Preko različnih dejavnosti  ( načrtovani, nenačrtovanih ) jim to skušamo nuditi skozi celo šolsko leto in ne samo v Tednu otroka.

Letos smo v Tednu otroka spoznavali igre in igrače ( nestrukturiranim material, naravni material, punčke iz cunj ), katere so otroci uporabljali pri svoji igri nekoč.