V soboto, 10. aprila, smo na Osnovni šoli Kobilje izvedli kulturni dan. Na predmetni stopnji smo ga naslovili z naslovom »Petka za domovino in kulturo«.

Ker smo se v času kulturnega dneva šolali od doma, smo kulturni dan izvedli prek videokonferenčnega okolja Zoom.
Naš kulturni dan se je začel s srečanjem na videokonferenci, nato smo si ogledali kratki film Enotni v Zmagi, nakar je sledilo delo po skupinah, v okviru katerega so učenci pripravili vprašanja za gosta kulturnega dneva – Ljuba Dražnika, slovenskega častnika in veterana vojne za Slovenijo. Sledil je pogovor z gospodom Ljubom Dražnikom. Učenci so gostu postavljali vprašanja o poteku osamosvojitvene vojne s poudarkom na dogajanju v Pomurju, oborožitvi, vlogi našega gosta v vojni in še o marsičem drugem.
Kulturni dan smo zaključili s samostojnim delom učencev. Učenci so reševali delovne liste o osamosvojitvi Republike Slovenije, pisali domoljubne in domovinske pesmi ter intervjuvali družinske člane o dogodkih v času osamosvojitve. Nastale izdelke bomo razstavili v šoli.
Na kulturnem dnevu smo izvedeli veliko novega in hkrati počastili jubilej naše domovine.