Vrtcu smo letos Teden otroka, ki je potekal od 5. 10. do 10. 10. 2020 pod geslom »Odgovor je pogovor«, pričeli z zanimivo lutkovno predstavo vzgojiteljic Piščanček Pik. Z otroki smo preko zgodbe spoznavali različna čustva.

Veliko smo razmišljali o tem, kako in zakaj se počutimo ob različnih situacijah. Narisali so si vsak svoj simbol za določeno čustveno stanje (vesel, žalosten, prestrašen, jezen, trmast). Vsak dan so otroci sami izbrali, kako se počutijo tisti dan. Nekateri otroci so si čez dan večkrat zamenjali simbol.

Kako premagamo strah, nam je vzgojiteljica Tatjana prebrala pravljico Strahožer.

V tednu otroka smo veliko plesali in se razgibali. Preko plesa in gibov smo izražali naša razpoloženja.

V torek so se nam zunaj pred vrtcem pridružili učenci prve triade, katere  smo naučili nekaj plesov. Po plesno-gibalni dejavnosti, smo skupaj risali s kredami pred vrtcem.

V sredo so nas učenci prve triade povabili na ogled lutkovne predstave Sovica Oka. Zapeli so nam tudi pesem o sovici Oki. Otroci so bili navdušeni nad predstavo.