V mesecu januarju smo se v vrtcu pogovarjali o našem kraju Kobilju. V okviru projekta Naša mala knjižnica smo brali pravljico Deklica in mesto, katera je bila naša motivacija in spodbuda za raziskovanje našega kraja.

Na sprehodih smo si ogledali naš kraj  ter fotografirali pomembne zgradbe v našem kraju. V vrtcu smo izdelali dva plakata, kjer smo na prvega zalepili pomembne zgradbe našega kraja in plakat, na drugega pa zgradbe, ki jih najdemo v mestih. Pomagali smo si z otroškimi revijami.  Na tak način so otroci spoznavali katere dejavnosti se izvajajo v določenih zgradbah.

Ugotovili smo tudi, da v našem kraju nimamo zdravstvenega doma, bolnice, banke, tovarne, muzeja, kinodvorane, železniške postaje, letališke postaje, …

Otroci so predlagali , da bi si izdelali vsak svojo hišo. Ker so ugotavljali, kje stoji njihova hiša, smo se skupaj odločili in izdelali maketo Kobilja.