Na Zvezi prijateljev mladine, katere program je Teden otroka, pravijo, da je najpogostejše otroško vprašanje “zakaj …”, temu pa sledi odgovor: “zato …”. In zato tudi takšen naslov letošnje osrednje teme. Radovednost pomeni zanimanje za različne stvari. Vodi nas k odkrivanju sveta okoli nas in raziskovanju znanja. Ko smo radovedni, se “aktiviramo” in začnemo raziskovati tisto, kar nas zanima. Z radovednostjo napredujemo, prihajamo do novega znanja, novih izkušenj in spoznanj.

V 1. in 2. razredu so učenci na vprašanje, kaj pomeni biti radoveden, odgovorili naslednje:

»Ko si radoveden, cel čas sprašuješ.«

»Radoveden si, kadar so ene stvari tako zabavne, da si jih želiš preizkusiti.«

»Radoveden si, ko nekaj raziskuješ in se nikoli ne naveličaš.«

»Ko si radoveden, prisluškuješ staršem in ugotavljaš.«

Pri likovni umetnosti v 4. in 5. razredu pa so se pogovarjali o tem, kaj bi raziskovali ali po svetu obiskali in to tudi likovno upodobili.

Danijela Belovič