V tednu od 15. 5. do 19. 5 2023 bomo tudi na naši šoli sodelovali v vseslovenski  akciji »TOM potuje, otroke obiskuje«. Namen projekta je, da se učenci seznanijo z delovanjem TOM telefona ter da se opolnomočijo pri iskanju rešitev v različnih stiskah s katerimi se srečujejo. Ko iščejo odgovore na marsikatera življenjska vprašanja je pomembno vodilo

ODGOVOR JE POGOVOR …

saj le ta zagotovo pomaga, da se počutimo lažje, se razbremenimo, umirimo in dobimo občutek, da v stiski nismo sami … S pogovorom težave pogosto postanejo manjše, bolj obvladljive, stvari, ki so se prej mogoče zdele nerešljive, postanejo rešljive … Veliko hitreje in lažje najdemo rešitev, bolj jasno vidimo, kaj bi bilo dobro narediti in kako lahko v težki situaciji poskrbimo zase, če se o tem z nekom pogovorimo. Z akcijo bi tako radi sporočili, da nobena težava ni prevelika ali premajhna za pogovor.