V četrtek, 21. aprila 2022, smo se Maša, Pia in Gašper z učiteljico za slovenščino udeležili dogodka, strokovne ekskurzije porabskih otrok v Prekmurju. Dogodek je organiziralo Prekmursko društvo general Maister Murska Sobota, v sodelovanju z Ustanovo dr. Šiftarjevo fundacijo Petanjci. Poleg naše šole so se dogodka udeležile tudi OŠ Beltinci, OŠ Fokovci, OŠ Grad in OŠ Tišina ter seveda dve šoli iz Porabja, DOŠ Gornji Senik in DOŠ Števanovci.

Okoli 9. ure smo se odpravili iz Kobilja proti Vrtu spomina in tovarištva na Petanjcih. Tja smo prispeli okoli 10. ure. Porabski učenci so se najprej ustavili na OŠ Tišina, kjer so imeli tudi kratek kulturni program, ogled šole in druženje, nato pa so se nam pridružili v Petanjcih. Ko smo bili vsi zbrani, nas je nagovoril predsednik fundacije, g. Ebenšpanger, g. Šiftar pa nam je predstavil vrt. Sledil je kulturni program, kjer so se šole predstavile s svojo točko. Mi smo predstavili našo šolo in Kobilje, Gašper je recitiral pesem o pokrajini, midve s Pio pa zaigrali skeč o ljubezni, seveda vse v prekmurščini. Tudi šoli s Porablja sta se predstavili z dvema točkama. Po končanem kulturnem programu je sledila pogostitev in ogled vrta. Na OŠ Tišina smo opravili kosilo. Ko so bili naši želodčki polni, smo se odpravili še v Expano, kjer je potekala razstava in sprehod. Polni lepih vtisov smo se okoli 14. ure odpravili nazaj proti Kobilju.

Maša Špilak