Kljub trenutnim razmeram, smo v vrtcu na pustni torek, 16. 2. 2021, izvedli pustno rajanje. Vsaka skupina – mehurček je rajala po svoje. Nekaj dni pred pustnim torkom, so otroci v obeh skupinah – mehurčkih izdelali različne pustne dekoracije, s katerimi smo prostore vrtca naredili pisane in vesele.

Na sam pustni torek so v vrtec namesto otrok prišli Spidermani, Batmani, pirati, poniji, čebelice, metulji, Elze,…

V starejši skupini so se pustne maske predstavile. Otroci so povedali koga ali kaj predstavljajo, kako se imenujejo, kje jih najdemo, kakšen je njihov značaj, kaj jedo, kako se gibljejo, … Skupaj smo zaplesali in se sprehodili po vasi.

Mlajši otroci so pri pustnih kostumih še nekoliko zadržani. Eni so jih oblekli le za kratek čas. Skupaj z vzgojiteljico so peli otroške pesmi in rajali ob glasbi.